Od tysięcy lat ludzkość gustuje w biżuterii. Pełniła ona funkcję religijną, zdobniczą, symboliczną czy pokazania statusu społecznego. Wierzono w magiczną moc biżuterii, składano ją w ofierze bogów czy jak w przypadku władców – wykorzystywano precjoza jako symbol władzy i autorytetu. I choć dziś większość tych celów jest nieaktualna, biżuteria stale zajmuje ważne miejsce w naszym życiu. Oto kilka powodów dlaczego.

 

  1.        By poczuć się pewnie

Biżuteria to nie tylko estetyka – to coś więcej. To sposób na wzmocnienie poczucia pewności siebie i własnej wartości. Dobrze dobrane kolczyki czy naszyjnik potrafią podkreślić rysy twarzy, a połyskujące elementy sprawią, że nasza cera będzie promienna oraz rozświetlona. A my będziemy czuć się jak prawdziwa gwiazda.

 

  1.        By odmienić swój look

Dodatki biżuteryjne to świetny sposób, by nawet niewielkim kosztem  nadać swoim starym i nudnym ubraniom nowego wyrazu. Modny naszyjnik sprawi, że nawet gładka bluzka stanie się krzykiem mody.

 

  1.        By stworzyć własny styl

W garderobie każdej kobiety znajdziemy przynajmniej jeden element biżuteryjny. To podstawa by stworzyć swój indywidualny, niepowtarzalny styl. Nawet, jeśli zakładamy sukienkę z sieciówki, która ma wiele kobiet, to przed dodanie do niej oryginalnego naszyjnika czy bransoletki, nikt nie zarzuci Nam, że kopiujemy cudzy look i wyglądamy mało oryginalnie.

 

  1.        By być na czasie

Trendy zmieniają się co sezon i często ciężko nadążyć za pędzącą modą. Nie trzeba być na bieżąco z nowościami, bo autorska biżuteria, wykonana z dobrej jakości materiałów broni się sama. Zawsze będzie traktowana jako ponadczasowy dodatek.

 

  1.        By obdarować bliskich wyjątkowym upominkiem

Biżuteria to intymny prezent – ukazuje nasze uczucia wobec osoby obdarowywanej, często jest zapewnieniem miłości, oddania, szacunku czy formą przeprosin. Jest bezpiecznym i uniwersalnym upominkiem, niezależnie od płci czy wieku.

 

  1.        By mieć pamiątkę 

Zakup biżuterii to inwestycja. Takie cacko może służyć latami, a potem zostać przekazane córce lub wnuczce. To forma wartościowej pamiątki, która przenosi w świat sentymentalnych wspomnień.

 

  1.        By posiadać talizman

Wiele osób wierzy w magiczną moc zaklętą w biżuterii. Może ona przynosić szczęście, działać jak ochronny talizman i odpędzać złą energię. Zwłaszcza warianty z kamieni naturalnych, których promieniowanie pozytywnie oddziałuje na zdrowie i wspomaga pracę organizmu.